Otwórz menu

Korzyści i zalety monitoringu EMTRACK

Monitoring EMTRACK daje wiele korzyści, jakie warto poznać. Usługi z zakresu monitoringu są stosowane zarówno przez firmy, jak i przez klientów prywatnych. Poza standardowym monitoringiem aut ciężarowych lub maszyn budowlanych nie zapominajmy o innowacyjnych rozwiązaniach, które dotyczą skutecznego monitoringu pojazdów osobowych. Niezawodne systemy odznaczają się z pewnością niezawodnością i wysoką wydajnością. Jakie zalety ma monitoring EMTRACK? Dlaczego warto na nas postawić? Kiedy wybrać oferowane przez nas rozwiązanie?

Skuteczny monitoring dla każdej firmy

Warto zauważyć, że monitoring gps EMTRACK jest z powodzeniem stosowany do zastosowań firmowych. Przedsiębiorca w efekcie może usprawnić pracę wszelkich pojazdów w firmie. Co ciekawe, systemy tego typu można podłączyć do komputera pokładowego w aucie. Dlaczego jest to tak ważne? Przedsiębiorcy dzięki monitoringowi mogą odczytywać istotne parametry i kontrolować zachowania kierowców. Wspomniane parametry odnoszą się do przekraczania prędkości, awarii, poruszania się w obrębie danej strefy, przekraczania obrotów itp. Nie bez znaczenia jest to, że lokalizator pozwala analizować też inne parametry samochodów firmowych i prywatnych. Użytkownik sprawnie uzyskuje cenne informacje o stanie technicznym auta i eksploatacji, bez fizycznego kontaktu z pojazdem. Potrzebny jest jedynie dostęp do sprzętu komputerowego i specjalistyczne oprogramowanie.

Korzyści bezpośrednie monitoringu EMTRACK

Wśród bezpośrednich korzyści monitoringu EMTRACK, wyróżnić warto:

  • Monitorowanie ekonomii wykorzystania samochodów - niezwykle cenione jest to, że EMTRACK udostępnia moduł Ecodriving. Monitoruje on parametry typu czas pracy silnika, postoju, jazdy, zużyte paliwo, szybkie manewry, efektywność hamowania, czas jazdy na tempomacie itp.
  • Rozliczanie pracowników z wykonywanej pracy - jeśli chcemy uniknąć nieefektywnej pracy w maszynach, można podłączyć specjalne czujniki. Kontrolują one pracę takich elementów jak działanie agregatu, łyżka koparki, opuszczanie pługa. W efekcie możemy uzyskać wiedzę na temat efektywności i wydajności pracy kierowców i pojazdów.
  • Kontrola paliwa - integracja systemu EMTRACK z szyną CAN i sondami paliwa sprawia, że można kompleksowo analizować zużycie paliwa. Nie bez znaczenia jest wykrywanie upustów i tankowań. Użytkownik może skorzystać z modułu analizy pomiarów, szybko reagując na anomalie.
  • Pobieranie danych z tachografu i monitorowanie czasu pracy kierowcy - monitoring pozwala monitorować aktualny stan pracy kierowców i wyliczać czasu do przerwy dobowej, tygodniowej lub 45 minutowej. Poza tym, plusem jest prezentowanie informacji z tachografu, w sposób zdalny.
  • Krótszy czas pracy obsługi floty - aplikacja EMTRACK jest bez przerwy optymalizowana, tak aby szybko uzyskiwać dostęp do najważniejszych informacji. Nowoczesne technologie wpływają na podniesienie szybkości działanie całego systemu.
  • Tańsze ubezpieczenia i całkowite odliczenie podatku od towarów i usług - odliczenie 100% VAT pozwala wygenerować oszczędności dla firmy. Ponadto, można liczyć na tańsze ubezpieczenia.

Jak widać, zalet jest bardzo dużo,przekładają się na zmniejszenie kosztów działalności firmy w zakresie obsługi floty.
Coraz większe grono klientów stawia na monitoring EMTRACK.

Lokalizator do samochodów ciężarowych

Prowadzenie firmy transportowej nie jest łatwym zadaniem. Przedsiębiorcy często wykorzystują pojazdy ciężarowe na długich i krótkich trasach. Problematyczne może być dokładne sprawdzanie pojazdów i zachowania kierowców. Z pomocą przychodzi monitoring samochodów ciężarowych. Innowacyjny system jest dobrym rozwiązaniem dla każdej firmy spedycyjnej i transportowej. Bez wychodzenia z biura możemy monitorować samochody ciężarowe, które znajdują się w trasie. Profesjonalny monitoring GPS stawia na wiele funkcji i cech.

Samochody osobowe

Monitoring w samochodach osobowych opiera się głównie na pracy z podmiotami, które udostępniają tego typu pojazdy swoim pracownikom. W zależności jak duża jest flota i w jaki sposób wykorzystywana przez pracowników, możemy zastosować różnorodne funkcje. System EMTRACK ułatwia kontrolowanie pracy poszczególnych pracowników poprzez identyfikację ich w poszczególnych pojazdach. Jest to bardzo pomocne do wdrożenia zaawansowanego ekodrivingu czyli monitorowania ekonomicznego wykorzystania pojazdów. Klient również w prosty sposób ocenia gdzie dany pracownik się znajduje i gdzie w danym okresie pracował, dobrym przykładem może być wyznaczanie miejsc użytkownika, między, którymi powinien przemieszczać się pracownik i raportowanie jego efektywności pracy w danych punktach.

Monitoring GPS łodzi

Kolejna propozycja EMTRACK to monitoring GPS łodzi. Każdy właściciel jednostki wodnej może od tej pory lokalizować położenie swojej łodzi. System daje możliwość zabezpieczenia łodzi przed kradzieżami i wyznaczania tras. Monitoring jest przystosowany do użytkowania w wodzie, dając ogromną wygodę. Obudowa została stworzona z wodoszczelnych materiałów i dodatkowych ogniw, pozwalających na skuteczne zasilanie systemu. Można liczyć na odporność na działanie wody, mechaniczne uszkodzenia i inne czynniki.

Monitoring motocykli

Dlaczego warto wybrać monitoring EMTRACK do swojego motocykla? To funkcjonalne rozwiązanie wpływa na zachowanie komfortu. Użytkownik jest informowany automatycznie o wypadkach i innych nietypowych zdarzeniach, Poza tym, zadbamy o skuteczną ochronę jednośladu przed kradzieżami. Efektywne systemy monitoringu odznaczają się atrakcyjną ceną. Kontrolowany motocykl daje możliwość analizowania i rejestrowania wszelkich pokonywanych tras.

Niezawodny monitoring EMTRACK daje szereg korzyści użytkownikom. Poza bezpośrednimi zaletami nie należy pomijać korzyści pośrednich. Wśród nich można znaleźć poczucie bezpieczeństwa dla pracowników i dla siebie, zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, integrację systemów usprawnienia rozwoju firmy, czy też zwiększenie wiarygodności w oczach kontrahenta. Kontrolowanie specyficznych anomalii pozwala działać szybko i skutecznie.