Otwórz menu

Rozliczenia czasu pracy kierowcy z EMTRACK Customer Office – to takie proste

Rozliczenie czasu pracy kierowcy nie musi być uciążliwe i trwać w nieskończoność, szczególnie po zmianach, jakie wprowadził Pakiet Mobilności. Rozwiązaniem jest automatyzacja całego procesu, którą możemy Ci zaoferować dzięki EMTRACK Customer Office. Jak to działa i jakie korzyści przynosi?

Czym jest Pakiet Mobilności i po co powstał?

Pakiet Mobilności to ustalenia, które wprowadziły zmiany w przepisach dotyczących między innymi czasu jazdy i odpoczynków kierowców, sposobu ich delegowania, sprawiedliwej konkurencji i tachografów.
Głównym zamysłem wprowadzanych zmian miała być poprawa zarobków kierowców – głównie w tych państwach, gdzie pensja minimalna nie jest zbyt wysoka. Nowe przepisy zaczęły obowiązywać w sierpniu 2020 roku.
Największe zmiany, jakie wprowadził Pakiet Mobilności, odnoszą się do pracowników delegowanych. Od początku 2022 roku kierowca, który wykonuje zadania służbowe w ramach przewozu międzynarodowego, ma prawo do wynagrodzenia o wysokości, która obowiązuje na terenie danego państwa UE. Dotyczy to kierowców, którzy wykonują:
 • transport kabotażowy – wykonywanie przewozu pojazdem zarejestrowanym w innym kraju lub przez firmę z innego państwa niż kraj, w którym realizuje się daną usługę.
 • transport typu cross-trade – wykonywanie transportu między dwoma krajami przez przewoźnika nieposiadającego siedziby w żadnym z nich.
Pod nowe regulacje nie podlegają przewozy bilateralne (dwustronne), czyli takie, które realizowane są w państwie, w którym mieści się siedziba przewoźnika.
Do rozliczenia czasu pracy kierowcy niezbędny jest plik ddd, pobierany z pamięci masowej tachografu. Sam proces może być uciążliwy – określenie stawek zgodnie z Pakietem Mobilności odbywa się na podstawie przekroczenia granic oraz typu przewozu (bilateralny, kabotaż, cross-trade). Co więcej, wszystkie czynności wykonywane są ręcznie:
 • pobieranie pliku ddd,
 • zbieranie danych o przekroczonych granicach,
 • zbieranie danych o przewozach (bilateralny, kabotaż, cross-trade).
Na szczęście mamy rozwiązanie, które automatyzuje, a tym samym usprawni Twoją pracę, czyli EMTRACK Customer Office.

Jak działa EMTRACK Customer Office?

EMTRACK Customer Office, czyli moduł do rozliczenia czasu pracy kierowcy, jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki automatyzacji procesu gwarantujemy Ci oszczędność czasu oraz możliwość uzyskania wszystkich niezbędnych informacji w jednym miejscu.
Jak wygląda zlecenie rozliczenia kierowcy w EMTRACK Customer Office? Wystarczy do tego tylko 6 kroków:
 1. Utwórz zlecenie, wybierając kierowcę.
 2. Automatyczne pobieranie pliku DDD z pamięci masowej tachografu – jeśli kierowca jest zalogowany w pojeździe, w którym znajduje się urządzenie umożliwiające zdalny odczyt danych z karty kierowcy.
 3. Automatyczne pobieranie przekroczeń granic – z danych historycznych znajdujących się w aplikacji.
 4. Automatyczne pobieranie przewozów na podstawie tras – na podstawie danych historycznych EMTRACK. Podczas planowania trasy dla danego pojazdu możesz wprowadzić informacje o załadunkach i rozładunkach, co pomaga w dokładnym planowaniu punktów na trasie (każdy z nich może mieć przypisaną konkretną czynność), a także miesięcznym rozliczeniu kierowców. Pozwala to następnie automatycznie określać typ wykonanego przewozu (kabotaż, bilateralny, cross-trade) oraz optymalnie rozliczyć kierowcę - zgodnie z Pakietem Mobilności.
 5. Wprowadzanie absencji – jedyny punkt, w którym należy wprowadzić dane ręcznie. Są to zwolnienie chorobowe, urlop czy kwarantanna.
 6. Wyślij do firmy rozliczającej – ostatni etap, który polega na zatwierdzeniu danych i wysyłce kompletu dokumentów do firmy rozliczającej lub osoby, która zajmuje się rozliczeniem czasu pracy kierowcy.

Jakie korzyści zapewnia moduł rozliczania kierowców?

Wdrażając w swojej firmie aplikację EMTRACK, masz gwarancję poprawy wydajności pracy nie tylko kierowców, ale też osób, które są odpowiedzialne za zarządzanie flotą. Warto wspomnieć też o wzroście konkurencyjności na rynku, dzięki wygenerowanym oszczędnościom.
Główne korzyści, jakie zapewni Ci EMTRACK, to:
 • automatyzacja procesu oraz bazowanie na danych historycznych w aplikacji EMTRACK sprawia, że przygotowanie dokumentów niezbędnych do rozliczenia czasu pracy kierowcy jest proste i bardzo szybkie,
 • komplet dokumentów znajduje się w jednym miejscu,
 • dokumenty są automatycznie wysyłane do firmy lub osoby zajmującej się rozliczaniem czasu kierowcy,
 • system umożliwia ustawienie cyklicznych powiadomień, które efektywnie przypominają o wykonaniu rozliczenia.
To wszystko sprawia, że możesz skupić się nie na formalnościach i dokumentach, ale na tym co najważniejsze, czyli swoim biznesie.
 

Sprawdz jak to działa i umów się na prezentację