Otwórz menu

Monitoring maszyn budowlanych

Nasza szeroka oferta obejmuje profesjonalne systemy zapewniające skuteczny i niezawodny monitoring do maszyn budowlanych, w tym również do koparek. Pod wieloma względami rozwiązania przypominają monitoring pojazdów, jednak w rzeczywistości systemy takie kładą nacisk na inne parametry. Różnice są związane ze sposobem pracy. Maszyny budowlane najczęściej wykonują swoją pracę na małym obszarze i nie generują dużych prędkości. Ich wizualizacja na mapie i stały monitoring jest jednak stałym elementem pracy wielu firm budowlanych.

Efektywność i automatyzacja - najważniejsze atuty posiadane przez nasz monitoring maszyn budowlanych

Podstawową kwestią dla osób i firm, które zarządzają parkiem maszyn, jest zapewnienie optymalizacji kosztów związanych z jego pracą. Istotne jest też optymalne wykorzystywanie posiadanych zasobów. Dzięki oferowanemu przez nas rozwiązaniu, jakim jest monitoring maszyn budowlanych, zarządcy parku maszyn mogą ustalić, gdzie znajduje się dana maszyna oraz czy jej zapłon jest włączony. Specjalne czujniki kontrolują czy maszyna rzeczywiście pracuje (znajdują się one na łyżce, lemieszu, itp.) czy też może została pozostawiona bezczynnie z uruchomionym silnikiem. Dodatkowo procesy rozliczania są w pełni zautomatyzowane. Dzięki temu wiele czynności kontrolnych można przeprowadzić automatycznie, a nie ręcznie, oszczędzając w ten sposób swój cenny czas.

Monitoring GPS maszyn budowlanych i koparek - najistotniejsze właściwości

Oferowany przez nas GPS do koparki i innych maszyn budowlanych charakteryzuje się licznymi właściwościami cenionymi w branży. Do ich grona zalicza się następujące cechy:

  • pomiar rzeczywistego czasu pracy maszyny i osoby odpowiedzialnej za jej obsługę,
  • kontrola rzeczywistego czasu pracy w ramach określonych inwestycji,
  • pomiar poziomu zużycia paliwa,
  • kontrola uzupełniania paliwa z mobilnych i kontenerowych stacji paliw,
  • wykluczenie nadużyć ze strony pracowników,
  • ochrona maszyn przed kradzieżą i ich lokalizacja w przypadku udanej kradzieży,
  • automatyzacja procesów obsługi parku maszyn,
  • lokalizacja maszyn w czasie rzeczywistym,
  • ostrzeganie o sytuacjach niepożądanych i o niebezpieczeństwach.

Jak widać profesjonalna lokalizacja maszyn budowlanych i koparek oferowana przez nasz system to bardzo praktyczne rozwiązanie idealne dla wielu firm budowlanych realizujących różne inwestycje. Nasz system jest bardzo trwały, niezawodny oraz łatwy i wygodny w obsłudze nawet dla początkujących użytkowników.

 

W swojej ofercie posiadamy między innymi następujące lokalizatory:

Formularz kontaktowy